Kilka słów o ZenCard

Pomysł stworzenia ZenCard zrodził się w 2013 roku, kiedy dostrzegliśmy luki istniejące na rynku płatności oraz mankamenty obecnych programów lojalnościowych. Kluczem stało się wykorzystanie kart płatniczych. Tak powstała technologia, którą wsparły fundusze LMS Invest oraz SpeedUp Group.

W 2015 roku ZenCard dostał się do programu akceleracyjnego MasterCard Start Path. Potencjał ZenCard dostrzegł PKO Bank Polski i od 2017 roku jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Poznaj nasz produkt

Najważniejsze fakty

2018

Wyróżnienie w konkursie Architekci Innowacji organizowanym przez Puls Biznesu.
Zwycięzca w konkursie CEE Capital Markets & Fintech Awards w kategorii Fintech Innovation of the Year.
eDukat w konkursie FROB w kategorii najciekawszy start-up z obszaru płatności bezgotówkowych.
Zwycięzca I edycji konkursu The Heart Open Innovation Awards.

2017

ZenCard 2.0: współpraca z siecią hurtowni MAKRO.
Nagroda Główna Prezesa Rady Ministrów #startup4export.
Nagroda „Best startup” FutureTech Congress.
Ogłoszenie przejęcia ZenCard przez PKO BP.

2016

Finalizacja transakcji z PKO BP.
Finansowanie dalszego rozwoju ZenCard przez SpeedUp Group.

2015

Grand Prix Innovation Ad: Best Startup Changing Marketing&Sales.
Grand Prix: Best Startup of Visegrad Group Silicon Valley.
Innovation of the Year, Poland&CEE Loyalty Summit.
MasterCard Start Path, Alumni.
Udział ZenCard w programie PKO BP D-RAFT Corporate Demo Day „FinTech&Mobile”.
Uruchomienie pierwszej instalacji ZenCard w aplikacji Polskie ePłatności.
Uruchomienie pierwszych testowych terminali płatniczych z oprogramowaniem ZenCard.
Udział w wymianie Google Campus Exchange.

2014

Uruchomienie systemów produkcyjnych dla pierwszych klientów online.
Udział ZenCard w programie MasterCard Start Path.

2013

Dofinansowanie ZenCard przez LMS Invest.
Oficjalne powstanie startupu technologicznego ZenCard.
Powstanie pomysłu o ZenCard.

Zarząd Spółki

Agnieszka Surmacka

Agnieszka Surmacka

Prezes Zarządu

Czytaj więcej

Agnieszka Surmacka

Prezes Zarządu

Z rynkiem kapitałowym związana od ponad 20 lat. W 1999 roku rozpoczęła pracę w PTE „DOM” S.A., gdzie uczestniczyła m.in. w projekcie związanym z uruchomieniem działalności powszechnego towarzystwa emerytalnego. W tym czasie brała aktywny udział w pracach Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych współuczestnicząc w procesie opiniowania regulacji prawnych określających zasady funkcjonowania otwartych funduszy emerytalnych w Polsce.

W grudniu 2002 r. związała się z Pekao Financial Services Sp. z o.o., gdzie pełniła funkcję koordynatora zespołu radców prawnych, była odpowiedzialna za działania prawne w związku z przygotowaniem Spółki do obsługi funduszy inwestycyjnych w zakresie realizacji obowiązków związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz koordynację działań prawnych związanych z uruchomieniem obsługi funduszu zagranicznego. Od 2006 roku pełniła funkcję Dyrektora Biura Obsługi Prawnej i Nadzoru, odpowiadając za nadzór i koordynację obsługi prawnej, a także zapewnienie zgodności działań Spółki z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

W marcu 2010 została powołana na stanowisko Prezesa Zarządu PKO Finat.

Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada tytuł radcy prawnego i jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Ukończyła Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów uzyskując tytuł Executive MBA certyfikowany przez Rotterdam School of Management, Erasmus University.

Iwona Czułada

Iwona Czułada

Wiceprezes Zarządu

Czytaj więcej

Iwona Czułada

Wiceprezes Zarządu

Jest absolwentką SGH. Od czerwca 2016 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu PKO Finat. Od 2009 do 2016 roku była Dyrektorem Departamentu Rozwoju Korporacji w PKO Banku Polskim. Odpowiadała za opracowanie i koordynację implementacji strategii Banku w zakresie rozwoju Grupy Kapitałowej Banku, optymalizację struktury Grupy, realizację sprawnego nadzoru właścicielskiego Banku nad podmiotami oraz koordynację realizacji inwestycji kapitałowych i sprzedaży aktywów.

W tym okresie brała udział w procesie przejęcia i połączenia z bankiem Nordea Bank Polska, Nordea Finance Polska i Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. W latach 2004 - 2007 była Dyrektorem Operacyjnym Zespołu Koordynacji Audytu Rynkowego oraz Dyrektorem w Departamencie Audytu w Banku Pekao SA. W latach 2001 – 2004 była Dyrektorem Audytu Wewnętrznego w Dresdner Bank Polska SA. Początki swojej kariery związała z firmami Deloitte and Touche, a następnie PricewaterhouseCoopers.

Zbigniew Styś

Zbigniew Styś

Wiceprezes Zarządu

Czytaj więcej

Zbigniew Styś

Wiceprezes Zarządu

Od 2002 roku pełni funkcję Dyrektora Departamentu Informatyki w PKO BP Finat Sp. z o.o. Ma blisko 18-letnie doświadczenie na różnych stanowiskach IT. Jest absolwentem Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych – specjalność: „Inżynieria baz danych i oprogramowania”. Ukończył również studia magisterskie w Wyższej Szkole Menedżerskiej SIG o specjalności „Zarządzanie zasobami ludzkimi” oraz EMBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Klienci o nas...

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym blogiem i korzystaj ze specjalnych promocji. Obiecujemy, że nie będziemy wysyłać spamu.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ZenCard sp. z o.o. (al. Jana Pawła II 80; 00-175 Warszawa). Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu skontaktowania się z Państwem. Podanie danych jest dobrowolne.Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności

Jeśli chcesz, w każdej chwili możesz zrezygnować z dalszej subskrypcji.